تاریخچه و سابقه

 سپاس خداوند را که خود را به ما شناساند و شکر خویش را الهام فرمود و درهای « معرفت » را برما گشود. آموزش و پرورش در تعلیم انسان های ارزشمند که مایه ی سربلندی اقوام هستند نقش بسزایی دارد اگر اهمیت این نقش در جامعه بدرستی شناخته شود مسلماً شکوفایی استعدادهای حاصل آن خواهد بود .

با استعانت از ایزد منّان و الهام از تعالیم عالیه و ارزشهای اخلاقی دین مبین اسلام، اعتقاد به « توسعه مبتنی بر دانایی» و تأکید بر عنصر مشارکت فکری کارکنان در فرآیند تصمیم گیری در جهت استفاده هر چه بیشتر از سرمایه و توان اجرایی بخش غیردولتی در توسعه ی ظرفیت ها و ارتقاء بهره وری در مسیر آرمانها و اصول حاکم بر نظام آموزشی به آگاهی می رساند:

مجتمع آموزشی فرهنگی غیردولتی حضرت ولی عصر (عج) مجموعه ای است هدفمند با اهداف والای آموزشی ، تربیتی، پژوهشی، مدیر مؤسس توانمند و برخوردار از دانش و تجارب مدیریتی و امور اداری و آموزشی، بهره مندی از مشاوران صاحب نظر در امر تعلیم و تربیت ، مدیران ، معلمان و کارکنان مجرب ، مبتکر ، دانش مدار و متکی به مهارتهای حرفه ای روز آمد. اهتمام لازم را در راستای بستر سازی و ایجاد انگیزه ، تشویق و ترغیب دانش آموزان به تلفیق دانش نظری و فعالیت های علمی کاربردی و استفاده از نظرات و پیشنهادات صاحب نظران امر تعلیم و تربیت زمینه های بروز خلاقیت و نو آوری را در جهت علایق و دستیابی دانش آموزان به یافته های جدید علمی فراهم نموده است . هدف دفتر مشاور فرهنگی مجتمع از مبادرت به تهیه و تدوین این تقویم معرفی ظرفیت های علمی و توانمندیهای آموزشی، تربیتی و پژوهشی با نگرشی تحول گرا در امر آموزش و اطلاع رسانی از روند اقدامات با ارائه سند راهبردی سالانه می باشد.

امید است به یاری باری تعالی و توفیق بهره مندی از برکت وجود سراسر اخلاص، تعهد ، سعه صدر ، حسن تدبیر و ملکات حسنه برادر بزرگوار جناب « آقای دکتر علی محمد ولی » مدیر مؤسس محترم که منشاً و خیرات و خدمات مؤثری در جامعه فرهنگی کشور داشته اند و گام های مؤثری در نیل به آرمانهای آموزشی تربیتی ، پژوهشی و تعلیم و تربیت فرزندان عزیزمان برداریم.خدا را شکر می گویم که هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان با برخورداری از امکانات وسیع و گسترده این موسسه آموزشی فرهنگی به سطوح بالایی از تحصیلات رسیده و برای خانواده و میهن عزیز خود منشاء خدمات ارزنده ای می شوند.

سخن موسس (جناب آقای دکتر علی محمد ولی):

اینجانب نیز افتخار دارم تا پس از سالها تلاش و کسب تجارب و مهارتهای لازم در زمینه تعلیم و تربیت اقدام به تاسیس مجتمع آموزشی و فرهنگی با نام مقدس حضرت ولی عصر(عج) از سال 1372 نموده تا از این طریق همه ساله افتخارمیزبانی فرهنگی و آموزشی گروهی از آینده سازان این مرزوبوم را عهده دار گردم و سهمی در حد بضاعت خود درشکوفایی استعدادهای آینده سازان عزیز در این عرصه داشته باشم ، و در استمرار فعالیت ها در طول مدت گذشته علاوه بر بهره گیری از امکانات و منابع موجود و ضمن تلاش مضاعف در نظر است با الکترونیکی و آنلاین نمودن فعالیتهای آموزشی ، پرورشی و بهره مندی از سیستم ها و روشهای نوین آموزش و پرورش گامهای موثرتری برداشته ونیز با پیوستن به پروژه شبکه مدارس وابسته به یونسکو (ASPnet) و مدارس دوستی -لایف لینک (Life Link)، ضمن توجه به گسترش امکانات ارتباطی در سراسر جهان ، همکاریهای علمی بین المللی دانش آموزان مجتمع با سایر مدارس نظیر ، وسیله ای برای معرفی و تبادل فرهنگ ، تمدن ایرانی واسلامی برای دانش آموزان دیگر ملل باشد. ان شاءاله و تعالی.

اینجانب از بذل مساعی و اهتمام مضاعف کلیه همکاران در بخشهای مختلف مجتمع بخصوص مشاورین ازجمند و مدیران و معاونین واحدها و کلیه همکاران که در برنامه ریزی و کیفیت بخشی جمعی موسسه آموزشی و فرهنگی حضرت ولی عصر (عج) با بهره گیری از تجربیات و توان فکری و نگرش تحول گرا به امر خطیر تعلیم و تربیت اقدام به هوشمند سازی کامل مجتمع و آنلاین کلیه قسمتهای آن سند راهبری و تقویم اجرایی حاضر را با مشارکت هم تدوین نموده اند؛ بعلاوه از تلاش ها و زحمات کلیه مدیران و معاونان و همکاران دفتر مشاور فرهنگی و خدمات ماشینی که در مراحل آماده سازی و تدوین ما را همراهی و مساعدت نمودند قدرانی می نمایم. این موسسه با سابقه درخشان در امور آموزشی و تربیتی تمام همت خود را در تربیت نسلی پویا و موفق و مومن بکار خواهد گرفت تا خانواده ها با اطمینان، نظاره گر تربیت و آموزش صحیح فرزندان خود با امکانات به روز و پیشرفته باشند. از خداوند سبحان موفقیت روز افزون سلامتی و سعادت و بهروزی را برای همه خواستارم.


امکانات مجتمع در یک نگاه

 

مدرسه تمام هوشمند با امکانات آموزشی نوین و خدمات الکترونیکی و آنلاین

عضویت در مدارس بین المللی لایف لینک (مدارس دوستی ) و یونسکو

مجهز به دوربین مدار بسته ،تخته تمام هوشمند و ویدیو پروژکتور

مجهز به چمن مصنوعی ،امکانات ورزشی ،آزمایشگاه و کارگاه

ارائه خدمات ویژه بهداشتی ،مشاوره تحصیلی ، روان شناسی و تربیتی تحت نظر متخصصین


توضیحات بیشتر

مدارس مجتمع ولیعصر(عج)